• خانه
 • تکنولوژی های طراحی سایت
 •  

   ASP.NET نسل بعدی Active Server Pages یا ASP می باشد که توسط شرکت میکروسافت ارائه شده است. این محصول توسط میکروسافت به عنوان شاخص اصلی فناوری در ساخت وب سایت ها در نظر گرفته شده که با استفاده از ASP.NET می توان هم اینترانت کوچک یک شرکت را ساخت و هم یک وب سایت تجاری خیلی بزرگ را طراحی و پیاده سازی نمود. مهم ترین نکاتی که در طراحی این محصول در نظر گرفته شده است راحتی استفاده و بالا بودن کارائی و قابلیت آن می باشد. در ادامه با برخی از ویژگی های ASP.NET آشنا خواهید شد.

  1)  صفحات ASP.NET کامپایل می شوند.
  هنگامی که یک صفحه ASP.NET برای اولین بارتوسط یک مراجعه کننده به سایت فراخوانی می شود، ابتدا صفحه کامپایل شده و بر روی سرور نگه داشته می شود و در فراخوانی های بعدی از آن استفاده می کنند.

  2) صفحات ASP.NET با ابزارهای روی سرور ساخته می شوند.
  با ابزارهای موجود در ASP.NET می توان صفحات پیچیده وب را به راحتی طراحی نمود.


  3) مجموعهASP.NET  عضوی از بدنه NET. است.
  بدنه NET. بیش از ۴۵۰۰ کلاس آماده جهت استفاده در ASP.NET است. این کلاس ها تقریبا هر نیازی را در برنامه نویسی برآورده می کنند.


  زبانهای برنامه نویسی در ASP.NET
   شما در ASP.NET می توانید از هر زبان برنامه نویسی که با بدنه NET. سازگار باشد استفاده کنید. این زبان ها عبارتند از #Visual ,Basic.NET ,Cو JScript.NET می باشد. این بدین معنی است که شما جهت نوشتن برنامه در ASP.NET نیاز به فراگیری زبان جدیدی ندارید و اگر یکی از زبان های ویژوال بیسیک یا ++C یا جاوا را می دانید هم اکنون می توانید در ASP.NET برنامه بنویسید.

  HTML 5

  HTML 5HTML است که از سال 2004 آغاز شده و گفته می‌شود در فوریه 2010 نسخه‌های تقریبا نهایی از این استاندارد ایجاد و ارائه شده است: استاندارد اینترنتی HTML5 یکی از فناوری های جدیدی است که کارشناسان معتقدند دنیای وب را تغییر خواهد داد.

   در HTML5 بحث اصلی، ایجاد استانداردهایی برای وب چندرسانه‌ای است. در معنای دیگر، استانداردی که می تواند پاسخگوی تمام نیازهای اینترنتی کاربران باشد. این استاندارد اینترنتی به گونه ای طراحی شده که می تواند نیازهای صوتی و تصویری کاربران در دنیای مجازی را برطرف کند و امکان استفاده از نسل جدید نرم افزارها و ابزارهای اینترنتی با سرعت بالا را در کامپیوتر های رومیزی، لپ تاپ‌ها و نوت‌بوک‌ها، تلفن های همراه و ... فراهم کند.
  به این ترتیب کاربران اینترنت می‌توانند به جای استفاده از چندین نرم افزار بر روی کامپیوتر خود به منظور دیدن فیلم و تصویر و شنیدن صدا و ...، از مرورگر اینترنتی که با استاندارد HTML5 سازگار است استفاده کنند و از طریق آن فایل های صوتی، تصاویر ویدئویی و فایل‌های گرافیکی دوبعدی را با کیفیت و سرعت بالا مشاهده کند.

  CSS 3

   ‌CSS‌ يك زبان استايل‌شيت ‌(Stylesheet)‌ است كه براي توصيف شيوه نمايش فايل‌هاي متني نوشته شده به زبان‌هاي مارك‌آپ ‌(Markup)‌ استفاده مي‌شود. زبان‌هاي استايل‌شيت همان‌طور كه از نام آنها بر‌مي‌آيد، فرم نمايش فايل‌ها را مشخص مي‌كنند. مهم‌ترين كاربرد اين زبان ايجاد استيل و فرم براي صفحات وب نوشته شده به‌زبان ‌HTML‌ و ‌XHTML‌ است. با اين وجود ‌CSS‌ را مي‌توان در مورد هر نوع متن نوشته شده به زبان ‌XML‌ از جمله ‌SVG‌ و ‌XUL‌ اعمال كرد.

  با ظهور CSS نسخه ۳ و html نسخه ۵ انقلابی در طراحی وب سایت صورت گرفته است. البته این انقلاب را ما بصورت کامل مشاهده نکرده ایم و دلیل ان هم مرورگرهایی است که هنوز این تغییرات و ویرایش های جدید را ساپورت نمیکنند و مسلما نیاز به زمان زیادی است تا بتوان وب سایتهای مبتنی بر CSS نسخه ۳ و html نسخه ۵ را در دنیای مجازی به راحتی مشاهده کرد.

  نمونه طراحی سایت
  هترا
  Hatra Tech